Komunikatat për Media

Nënshkruhet Marrëveshja me Bankën Botërore për sektorin e u...

Ministrja e Financave Hykmete Bajrami dhe drejtoresha Rajonale për Ballkanin Perëndimor e Bankës Botërore Linda van Gel... më shumë

Miratohet në lexim të parë rishikimi i buxhetit për vitin 2...

Kuvendi i Republikës së Kosovës ka miratuar sot në lexim të parë Projektligjin nr. 07/L-014 për plotësimin dhe ndryshim... më shumë

Ministrja e Financave priti në takim ambasadoren e Francës ...

Ministrja Hykmete Bajrami, ka pritur sot në takim ambasadoren e Francës në Kosovë Marie-Christine Butel. Në takim u dis... më shumë

Ministrja Bajrami bashkëbisedon me bizneset për rimëkëmbjen...

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, në takimin virtual të organizuar sot nga Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë, ka ... më shumë

Ministrja e Financave priti në takim përfaqësuesit e Klubit...

Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, priti në takim përfaqësuesit e Klubit të Prodhuesve të Kosovës, të udhëhequr nga... më shumë

Ministria Bajrami priti në takim Drejtorin Ekzekutiv të Fon...

Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, ka pritur sot në takim drejtorin ekzekutiv të Fondacionit të Mileniumit të Kosov... më shumë

Ministrja Bajrami priti në takim përfaqësuesit e Rrjetit të...

Ministrja e Financave Hykmete Bajrami priti në takim përfaqësuesit e Rrjetit të Shitësve me Pakicë të kryesuar nga drej... më shumë

Ministria Bajrami priti në takim drejtorin e Shoqatës së Ba...

Ministrja Hykmete Bajrami ka pritur sot drejtorin e Shoqatës së Bankave Petrit Balija me të cilin ka diskutuar për situ... më shumë

Ministrja Bajrami u takua me drejtorin e Agjencisë Kundër K...

Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, priti sot drejtorin e Agjencisë Kosovare Kundër Korrupsionit Shaip Havollin. Në ... më shumë

Ministrja Bajrami priti në takim kryetarin e Sindikatës së ...

Ministrja Bajrami priti në takim kryetarin e Sindikatës së Sektorit Privat Jusuf Azemi, me të cilin bashkëbisedoi lidhu... më shumë

Më 14 korrik 2020 do të mbahet ankandi i tetë për vitin 202...

Ministria e Financave njofton se më 14 korrik 2020 do të mbahet ankandi i tetë për vitin 2020. Në këtë ankand, do të em... më shumë

Mbahet takimi përgatitor koordinues i Qeverisë së Kosovës d...

Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj dhe ministrja e Financave Hykmete Bajrami kanë zhvilluar një takim virtual me dona... më shumë

Sqarim

Duke u bazuar në artikujt e botuar sot në Agjenci të ndryshme të Lajmeve lidhur me tërheqjen e mjeteve nga trusti i Pen... më shumë

Ministrja Bajrami dhe përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të ...

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, në takimin e zhvilluar sot me përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të Kosovës (OAK... më shumë

Ministrja Hykmete Bajrami priti në takim përfaqësuesit e AK...

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka mbajtur takim pune me përfaqësuesit e Aleancës Kosovare të Bizneseve, të kry... më shumë

Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next