Arkivi i lajmeve

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, u takua me z. Alfre...

Fokusi i diskutimeve ishte ndikimi i pandemisë COVID-19 në shoqërinë dhe ekonominë e Kosovës. Gjatë këtij takimi, Minis... më shumë

Ministrja Bajrami takon në Uashington udhëheqësit e Bankës ...

Në ambasadën e Republikës së Kosovës në Washington DC, Ministrja Bajrami e shoqëruar nga Ambasadorja e Kosovës në SHBA,... më shumë

Në Uashington D.C, Ministrja e Financave Hykmete Bajrami bi...

Në kuadër të vizitës zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka zhvilluar t... më shumë

Ministria e Financave dhe Fondi Kosovar për Garanci Kredito...

Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi, dhe Drejtori Menaxhues i Fondit Kosovar për Garanci Kreditore, Besnik Beri... më shumë

Ministrja Bajrami priti në takim ambasadorin e ri të Gjerma...

Ministrja e Financave, znj. Hykmete Bajrami, ka pritur sot në takim ambasadorin e ri të Republikës Federale të Gjermani... më shumë

Qeveria e Kosovës miraton dy marrëveshje financiare në vler...

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës u aprovua marrëveshja për financimin e projektit për Ndërtimin e Impiantit ... më shumë

Qeveria e Kosovës miraton Rishikimin e Kornizës Afat-Mesme ...

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e 30-të, aprovoi rishikimin e Kornizës Afat-Mesme të Shpenzimeve për periudhën 2021 – 2... më shumë

Më 14 shtator 2020 do të mbahet ankandi i njëmbëdhjetë i le...

Ministria e Financave njofton se më 14 shtator 2020 do të mbahet ankandi i njëmbëdhjetë i letrave me vlerë për vitin 20... më shumë

Komisioni i Granteve aprovon rishikimin e Kornizës Afatmesm...

Në takimin e mbajtur sot, Komisioni i Granteve ka aprovuar rishikimin e buxhetit për Kornizën Afatmesme të Shpenzimeve ... më shumë

U mbajt takimi i Forumit të Donatorëve për Rimëkëmbje Ekono...

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministrja e Financave, Hykmete Bajrami... më shumë

Nënshkruhet Marrëveshja e Amandamentimit të Marrëveshjes Ko...

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, dhe zëvendës ambasadori i Hungarisë në Kosovë, z. Bela BOZSIK, kanë nënshkruar ... më shumë

Ministrja Bajrami zhvilloi takim virtual me koordinatoren e...

Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, ka mbajtur takim virtual me koordinatoren për zhvillim të Organizatës së Kombeve... më shumë

Ministrja Hykmete Bajrami priti në takim kryetarin e Komunë...

Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, priti sot në takim kryetarin e Komunës së Prishtinës Shpend Ahmetin. Në takim u ... më shumë

MF diskuton me organizatat buxhetore për rishikimin e Korni...

Ministria e Financave ka mbajtur sot takim me organizatat buxhetore, me qëllim të diskutimit të rishikimit të Kornizës ... më shumë

Nënshkruhet Marrëveshja e Grantit me Bankën Botërore për pr...

Ministrja e Financave Hykmete Bajrami dhe drejtoresha për Kosovën e Bankës Botërore Linda van Gelder kanë nënshkruar so... më shumë

Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... Next