Lajmet

Ministri Bedri Hamza priti në takim Ambasadorin e Zvicrës n...

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim sot ambasadorin e Zvicrës në Kosovë Jean Lebet, ku diskutuan pë... më shumë

Ministri Hamza: Ministria e Financave e përkushtuar për mbë...

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gërxhaliu, ku disku... më shumë

Ministri i Financave Bedri Hamza priti në takim drejtorin e...

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim Drejtorin e Bankës Gjermane për Zhvillim (KfW) për Evropën Jugl... më shumë

Ministri Bedri Hamza priti në takim ambasadorin e Gjermanis...

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë Christian Heldt, ku diskutu... më shumë

Përfaqësuesit e bizneseve përkrahin masat e politikave fisk...

Në konferencën për media të organizuar sot nga Ministria e Financave, Oda Ekonomike e Kosovës dhe Oda Ekonomike Amerika... më shumë

Ministri Bedri Hamza takon zëvendësdrejtorin menaxhues të ...

Ministri i Financave Bedri Hamza në kuadër të vizitës zyrtare që po zhvillon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot u ... më shumë

Ministri Bedri Hamza takon ndihmës sekretatin e Thesarit A...

Në vazhdën e takimeve vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore që po mbahen në Uashington D.C, Minist... më shumë

Ministri Bedri Hamza merr pjesë në takimet vjetore të Fondi...

Ministri i Financave Bedri Hamza, i shoqëruar edhe nga u.d. Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës Fehmi Mehmeti, gje... më shumë

Ministri Bedri Hamza priti në takim ambasadorin e Italisë n...

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë Piero Cristoforo Sardi, me të c... më shumë

Ministri Bedri Hamza priti në takim ambasadorin e Austrisë ...

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Austrisë në Kosovë Gernot Pfandler, të cilin e fa... më shumë

Ministri i Financave Bedri Hamza priti në takim zëvendëspre...

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim zëvendëspresidentin e BERZH-it Pierre Heilbronn, ku diskutuan p... më shumë

FMN : Rritja ekonomike në Kosovë ka qenë shumë e mirë për t...

“Gjatë këtyre ditëve kemi pasur diskutime intensive, jo të lehta, produktive dhe të cilat kanë rezultuar me progres. Ka... më shumë

SHBA i dhuron Kosovës pajisje për kontrollin e kufirit në v...

“Ministria e Financave është shumë falënderuese ndaj Ambasadës së SHBA-ve për gjithë ndihmën që ka ofruar për Doganën e... më shumë

Ministri Bedri Hamza priti në takim ambasadorin e Shqipëris...

Shqipëria dhe Kosova duhet që të intensifikojnë edhe më shumë bashkëpunimin ndërshtetëror u tha sot në takimin e minist... më shumë

BE është mbështetësi më i madh në Kosovë sa i përket ndihmë...

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim drejtorin e Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim... më shumë

Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... Next