Arkivi i lajmeve

Mbahet takimi i radhës i Programit për Reforma në Ekonomi

Ministri i Financave Avdullah Hoti, si koordinator kombëtar i procesit për hartimin e Programit për Reforma në Ekonomi,... më shumë

Ministri i Financave Avdullah Hoti priti sot në takim Udhëh...

Ministri i Financave Avdullah Hoti priti sot në takim z. David Cullen Udhëheqës i Njësisë për Kosovë dhe Maqedoni në Dr... më shumë

Qeveria e Kosovës ka mbajtur Ankandin e Bonove të Thesarit

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur dje Ankandin KV012-16, ku u ofertuan Bono Thesari 3-mujore në vlerë nominale... më shumë

Ministri Avdullah Hoti pritet nga Ministri i Financave të G...

Ministri i Financave Avdullah Hoti po qëndron për vizitë zyrtarë në Berlin të Gjermanisë, me ftesë të ministrit të Fina... më shumë

Ministri Avdullah Hoti priti në takim Kryetarin e Kontrolli...

Ministri i Financave Avdullah Hoti ka pritur sot në takim një delegacion të Kontrollit të Lartë të Shtetit të Republikë... më shumë

Kosova dhe Franca nënshkruajnë Marrëveshjen financiare për ...

Në prani të Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, Ministri i Financave Avdullah Hoti dhe Ministri i Fina... më shumë

Qeveria e Kosovës ka mbajtur Ankandin e Bonove të Thesarit

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur Ankandin KV011-16 të emetimit të Letrave me Vlerë, ku u ofertuan Obligacione... më shumë

Hoti: Procesi i integrimit të Kosovës në BE ka ndikuar në ...

“Për ne si vendimmarrës, gjetja e politikave që stimulojnë produktivitetin në ekonomi dhe rezultojnë me rritje të punë... më shumë

Ministri i Financave Avdullah Hoti takoi Unionin e Biznesev...

Ministri i Financave Avdullah Hoti gjatë vizitës zyrtare në Austri është takuar me përfaqësuesit e Unionit të Bizneseve... më shumë

Ministri Avdullah Hoti takohet me homologun e tij austriak ...

Ministri i Financave Avdullah Hoti gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Austri, sot është pritur nga Ministri i Fin... më shumë

Ligji për faljen borxheve shfuqizohet më 3 shtator 2016

Komisioni Koordinues Ndërinstitucional për Faljen e Borxheve njofton se Raportet e dërguara nga institucionet e përfshi... më shumë

Ministri Avdullah Hoti po qëndron në vizitë zyrtare në Vjen...

Ministri i Financave Avdullah Hoti po qëndron për vizitë zyrtare në Austri, ku do të pritet në takim nga homologu i tij... më shumë

Shqyrtohet vendosja e banderolave në prodhimet e gurit për ...

Ministri i Financave Avdullah Hoti dhe Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë Hykmete Bajrami pritën në takim Shoqatën e P... më shumë

Ministria e Financave nënshkruan Garancinë Shtetërore për T...

Pas përmbushjes së të gjitha kërkesave dhe procedurave ligjore, Ministri i Financave Avdullah Hoti sot nënshkroi marrëv... më shumë

Ministri Hoti: Kërkesat për zbatimin e Ligjit janë dhe do t...

Ministri i Financave Avdullah Hoti i shoqëruar edhe nga Drejtori i Agjencisë Qendror të Prokurimit Mursel Rraci, ka mba... më shumë

Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... Next